magazin
A nyugat, a nyugat, de csodás! Mi itt, valahol középen már hosszú évtizedek óta vágyunk a csillogó nyugatra, ahol látszólag minden egyszerűbb,…
továbbmagazin
Gyermeki, rögeszmés, álomszerű, bizarr, analitikus, halálos, sorsszerű, naiv vagy szivárvány, de mindegyik szerelem. Valentin-nap alkalmából…
továbbmagazin
Elérzékenyülni egy megható filmtől nem szégyen – az utóbbi időkben pedig bőven kijutott a magyar nézőknek az érzékeny hazai drámákból, amelyek…
továbbhír
Július 7-30. között Szabó István filmjeit mutatja be a Close-Up Cinema, az egyik legfontosabb londoni független filmes központ. A retrospektív a…
továbbmagazin
1970. október 8-án mutatták be a magyar mozik a Szerelmesfilmet. Szabó István játékos és érzéki módon, a nézői fantáziát beindítva keveri az…
továbbmagazin
Gyarmathy Lívia filmjében három generáció okoz káoszt egy fedél alatt, Szabó István fiatalkori szerelemről és rendszerváltásról is mesél, egy…
továbbmagazin
Szombat este debütál a képernyőn Török Ferenc tavaly bemutatott történelmi drámája, a múlttal való szembenézés jegyében készült 1945. Török…
továbbmagazin
A napokban egész biztosan legtöbbet emlegetett magyar film, a Testről és lélekről mellett újabb Szabó opusok, Velencében díjazott Szőts-klasszikus,…
továbbmagazin
Ha péntek, akkor Mű/Soron. Sorozatunkban a hazai filmes szakma egy-egy képviselője ajánl valamilyen mozgóképet, amit érdekesnek tart. Az egyetlen…
továbbmagazin
Rendhagyó, a hét vége előtt jelentkező tévéajánlónkat a csatornák 1956 hatvanadik évfordulójára kitűzött műsorai alapján állítottuk össze. Az ünnepi…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié